Toepassing:
SPS Primer BP is speciaal geschikt als grondlaag op onbehandelde en kaal gemaakte houten ondergronden in buitensituaties die aan normale weersomstandigheden zijn blootgesteld. Door de goede vulling en het matte uiterlijk is dit product ideaal als grondverf op onbehandeld hout. SPS Primer BP is goed glad te schuren. Past zeer goed in een verfsysteem met glanzende of zijdeglanzende afwerking.
Eigenschappen:
- Hoog vullend
- Goede vloeiing
- Goede kantendekking
- Mat uiterlijk
- Zeer fijn schuurbaar
Verwerking:
SPS Primer BP voor gebruik goed omroeren. Het product is gebruiksklaar en hoeft niet te worden verdund. Breng SPS Primer BP egaal aan in twee lagen (op onbehandeld hout), met een geschikte kwast of lakroller in de aanbevolen laagdikte. Na droging licht schuren/ matteren met schuurpapier P180-280 en stofvrij maken. Vervolgens afschilderen met een SPS lak.
Theoretisch rendement:
Het praktische rendement is afhankelijk van meerdere facturen zoals onder andere: de aard en de structuur van de ondergrond, de verwerkingsmethode, ervaring van de verwerker, en de (weers-) omstandigheden bij het aanbrengen.
Droogtijd:
Droging bij 23°C en rel. vochtigheid 65%
- Stofdroog na ca.: 2 uur
- Kleefvrij na. ca.: 3 uur
- Overschilderbaar na ca.: 18 uur
Variaties in laagdikte, temperatuur, luchtvochtigheid etc. beïnvloeden de droogtijd. Lagere temperatuur en hogere luchtvochtigheid kunnen de droging vertragen.